Sürme İzolasyon

Sürme su izolasyonu inşaatlarımızın bir çok alanında kullanılarak kaliteli bir su yalıtımı sağlamaktadır. Sürme izolasyon kolay uygulanan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi aderans sağlayarak tutunur, yapıda oluşan çeşitli kılcal çatlak ve gözenekleri doldurarak ek yeri oluşmayan bir su yalıtımı tabakası sağladığı için tercih sebebidir. Sürme izolasyon yapılarımızda su ve nem yalıtımında kalıcı çözüm sunduğu için tercih edilmektedir. Sürme izolasyon malzemeleri membran gibi malzemelere göre bir çok avantaja sahiptir. Membran uygulamlarında genellikle yaşanan işçilik hatalarından birleşim yüzeyindeki kusurlar içeri su girmesine neden olurken sürme esaslı malzemelerde bu riskler tamamen ortadan kalkmaktadır. Öz Çoban İnşaat beton üzerinde gerekli tüm tamiratları yaparak sürme su yalıtımı malzemesini uygulamaktadır. Tamiratları yapılmadan uygulanan izolasyon sağlıklı olmayacaktır.

Çimento Esaslı Sürme İzolasyon

  • Çift komponentli yarı ve tam elastik olup yüzeysel izolasyon sağlayan, betona sirayet etmeyen, wc, balkon, banyo ve mutfak gibi ıslak zemin ve duvarlarında, seramik altında su yalıtımında kullanmaktadır. Beton üzerine, şap üzerine sıva üstüne uygulanabilir. Negatiften su basıncına karşı uygulanmaz. Uv dayanımı olmadığından kuruma altına alınmalıdır.
  • Çift komponentli yarı ve tam elastik olup kapiler özelliği ile betona bir miktar işleyen İZOTÜM Kristeks gibi malzemeler. Perde betonlarda ve teras tabliyelerinde su depolarında betonla direk temas ettiğinde beton yüzey yıkanmış ıslak ise beton içerisine bir miktar çalışmaktadır. Bu tür malzemeler pozitiften (suyun geldiği yönden) uygulanmaktadır.
  • Negatiften (içten) ve pozitiften (dıştan) uygulanabilen komponentsiz kristalize izolasyon malzemesi betona derinlemesine işler ve beton içerisindeki kılcal çatlaklarda suda çözülmeyen kristaller oluşturan İZOTÜM Crystallize gibi malzemeler. kuyu temel, istinat duvarı, asansör kuyusu, suyun geldiği yönden su izolasyonu mümkün olmayan perde beton alanlarda kullanılabilmektedir. Bu malzemeler betonu suya karşı kilitleyerek betonu su geçirimsiz hale getirmektedir.

Bitüm Esaslı Sürme İzolasyon

Bitüm esaslı malzemeler pozitif yönden (suyun geldiği yönden) uygulanmaktadır. Bitüm esaslı likit sürme malzemeler solvent bazlı ve su bazlı olan olarak ikiye ayrılmaktadır. Likit membran sürme izolasyon malzemeleri komponentli ve komponentsiz uygulanabilmektedir. Su bazlı malzemeler açık ve kapalı alanlarda güvenle kullanılmaktadır. Su bazlı olduğundan doğaya zarar vermez ve çevre dostudur.

Firmamız tek komponentli likit sürme izolasyon malzemelerinde İzotüm Plus 1K Süper Elastik, Çift komponentli sürme izolasyon malzemelerinde İzotüm Plus 2K Süper Elastik likit membran, solventli malzemeler gerektiğinde ise İzotüm Solventli Bitüm Solüsyon ürünlerini tercih ederek kullanmaktadır.

İzotüm süper elastik likit membranlar kauçuk, bitüm ve suyun çeşitli katkılarda güçlendirilerek işlenmesiyle elde edilen su yalıtım ürünleridir. Kalıcı bir izolasyon sağlayarak suya ve neme karşı uzun ömürlü bir bariyer.

Akrilik Esaslı Sürme Yalıtım

Akrilik kopolimer reçine esaslı, su bazlı, olan ve tek komponentlı, elastik, su izolasyonunda sürme izolasyonu püskürme olarak kullanmaktayız. Bu tür akrilik esaslı malzemeler farklı renklerde bulunmaktadır. İhtiyaç halinde üzeri boyanabilen akrilik sürme su yalıtım malzemeleri iç ve dış mekânlarda da kullanılmaktadır. Sürme su izolasyonun kolay uygulanması yatayda ve düşeyde, çatılarda ve balkon, teras, havuz, su depoları, ıslak zemin, düz ve eğimli çatılarda, rahat kullanılmaktadır.

Poliüretan Esaslı Sürme İzolasyon

Poliüretan esaslı sürme su izolasyonu tek bileşenli ve çift bileşenli olan ürünler ile mevcuttur. Diğer sürme malzemeler gibi fırça yâda rulo ile sürüldüğünden kompleks detaylarda kolay çözmektedir. Su yalıtım yapılacak çoğu detayda kullanılabilmektedir. Balkon, teras, ıslak zemin, perde duvar gibi, otopark ve yaya trafiğine açık olan alanlar üzerinde bile uygulamaktayız. Poliüretan sürme su yalıtımı 2 mm kadar köprüleme özeliğine sahiptir, elastik özelliklidir. Uygulama yapılabilen yüzeyler beton yüzeyler, çimentolu şap ve sıva üzerine, seramik kaplı zemin ve duvarlara, sudan korumak için ahşap ve metallere yalıtım yapılmaktadır. Poliüretan esaslı malzeme yeni dökülmüş taze betona tam kuruma sağlamadan uygulanmaz, nem oranı %5 üzerinde olan ortamda yapılamamaktadır.